Jak się ubrać na spływ kajakowy?

Spływ kajakowy to jedna z atrakcyjniejszych form spędzenia wolnego czasu, szczególnie że mogą z niej skorzystać zarówno osoby uprawiające sport regularnie, jak i ci, którzy prowadzą nieco mniej aktywny tryb życia. Jeśli wybierasz się na spływ kajakowy po raz pierwszy, pewnie zastanawiasz się, jak się ubrać – wbrew pozorom dobór właściwej odzieży jest stosunkowo ważny, szczególnie że będziesz mieć kontakt z wodą.

Spływy kajakowe Wieprzem to doskonała opcja na jednodniową wycieczkę lub kilkudniowy wypad ze znajomymi lub rodziną. Ta malownicza rzeka położona w centrum Roztocza to nie lada gradka dla miłośników sportów wodnych. Spływ kajakiem tą dziką rzeką to multum atrakcji i wspaniałych widoków. Aby jednak cieszyć się cudownymi krajobrazami i bliskością natury, trzeba czuć się komfortowo, a dobre ubranie to połowa sukcesu.

Na co trzeba być przygotowanym podczas spływu kajakowego?

Jak kajaki, to woda – możliwość zamoczenia siebie, jak i swojego bagażu to nieodzowny element każdego spływu kajakowego. Oczywiście, wytrawni miłośnicy kajaków doskonale wiedzą, jak płynąć by pozostać w miarę suchym i nie zamoczyć swojego sprzętu – jednak nawet najdelikatniejsze wiosłowanie nie sprawi, że do kajaka nie przedostanie się kropla wody.

Wybierając się na spływ kajakowy trzeba zatem być przygotowanym na zamoczenie. Warto zatem mieć ze sobą ubranie na przebranie, które można zostawić na przykład w miejscu, w którym wypożyczamy kajak lub w samochodzie – w takim wypadku nawet po wpadce do wody, do domu powrócimy w komfortowych warunkach.

Jakie ubranie zabrać na kajaki?

W zależności od panującej pogody, na kajaku możemy płynąć w pełni ubranym lub po prostu w kostiumie kąpielowym. Z tej drugiej opcji często korzystamy w upalne lato – spływ kajakowy to doskonała okazja by nieco się opalić, ale warto pamiętać o kremach i balsamach z filtrem – opalenizna na kajaku pojawia się błyskawicznie, a słoneczne oparzenia mogą powodować duży dyskomfort.

W przypadku nieco gorszej aury, wiele osób decyduje się na pływanie w specjalistycznych piankach – w takim kostiumie nie straszne jest zimno czy zamoczenie. Tego typu ubranie stosuje się jednakże w okresie wczesno wiosennym lub zimowym.

Decydując się na spływ kajakowy warto podejść do tematu ubrania rozsądnie. Zdecydowanie najlepszym wyborem są lekkie i przewiewne ubrania – sukienki czy szorty, które nawet w przypadku zamoczenia szybko wyschną. Bardzo ważne są buty – idealnie sprawdzą się gumowe klapki, bowiem przy wchodzeniu do kajaka w 90% zmoczymy stopy.

Koniecznie należy zabrać ze sobą kapelusz lub chustę – chronią one głowę przed słońcem, co jest bardzo ważne szczególnie w otwartych odcinkach rzeki.

Jak zabezpieczyć swoje ubrania w kajaku?

Jeśli nie chcesz lub nie możesz zostawić swojego ubrania w punkcie startowym lub samochodzie, zabierając zapasowy zestaw na kajak musisz liczyć się z tym, że może on zamknąć. Oczywiście możesz zakupić specjalną torbę, która jest wodoszczelna. Pamiętaj, że w tym wypadku twoje ubranie pozostanie suche pod warunkiem, że worek został odpowiednio zamknięty, a kajak nie wywrócił się do wody.

Na spływ kajakowy zdecydowanie nie warto zabierać ze sobą cennej biżuterii, w tym zegarków które nie są odporne na wodę. Podczas wiosłowania woda nieustannie wpada do kajaków, a zatem ryzyko zamoczenia jest niezwykle wysokie.

Spływy kajakowe Wieprzem to doskonała forma aktywności na świeżym powietrzu. Na spływ można wybrać się nawet spontanicznie – nie wymagane są żadne specjalne ubrania, a jeśli nie straszne ci zamoczenie, możesz wskoczyć do kajaka od razu!

 

Wspaniały relaks, niesamowite przygody
i niezapomniane wrażenia
w sercu Roztocza


Dokonaj rezerwacji >

©2024 Leśny Azyl, Polityka Prywatności »

Projekt i wykonanie: Net Partners