spływy kajakoweSpływy kajakowe na Roztoczu

Proponujemy spływy kajakowe niedaleko Zwierzyńca, który jest uznawany za serce Roztocza. Wycieczka po malowniczych rzekach Roztocza to propozycja idealnego wypoczynku dla rodzin, firm, grup przyjaciół i znajomych. Wspólne wiosłowanie wśród różnorodnej, czystej przyrody zapewnia niesamowite wrażenia. 

Specjalizujemy się w spływach rzeką Wieprz, ale nasza oferta obejmuje także spływy Tanwią i rzeką Por. Kajakarstwo to jedna z najlepszych form aktywności. Mało jest sportów, które zapewniają tak bliski kontakt z naturą. Płynąc kajakiem możemy dotrzeć do miejsc niedostępnych dla turystów zmotoryzowanych, a nawet pieszych. Spływ  pozwala na wspaniały relaks, oderwanie od pośpiechu i codzienności. 

Udział w spływie kajakowym jest mało wymagający. Nie musimy robić specjalnych przygotowań czy wykazywać się dużą sprawnością fizyczną. Warto także podkreślić, że kajakarstwo to jedna z tańszych form aktywności. Wypożyczenie sprzętu wiąże się z niewielkimi opłatami. Inna ważna informacja - nie potrzeba żadnych licencji ani kursów.

Gwarantujemy nowoczesne, stabilne kajaki, odpowiedni sprzęt asekuracyjny (kamizelki, pokrowce na telefony) oraz inne atrakcje, w tym możliwość zorganizowania ogniska na trasie spływu i powrotu bryczką w towarzystwie pięknych koni.

trasyTrasy spływów kajakowych

Spływ kajakowy na Roztoczu to zawsze doskonały pomysł. Jeden z najpiękniejszych zakątków Polski zachwyca urokliwymi krajobrazami. Słynne są tutejsze malownicze rzeki: Wieprz, Tanew, Por idealne do uprawiania kajakarstwa. 

Największą rzeką na Roztoczu jest Wieprz, który rozciąga się na dystansie 300 km. Większość kajakarzy wybiera jednak krótsze odcinki. Rzeka bywa kręta i na niektórych odcinkach trochę trudniejsza, ale mimo tego nadaje się dla osób początkujących, rodzin z dziećmi itp.

Podczas spływu kajakowego Wieprzem nie sposób się nudzić. Trasa zaliczana jest do TOP7 najpiękniejszych tras na spływy kajakowe w Polsce. Ogromne wrażenie robi różnorodność krajobrazowa szlaku: stawy, pastwiska, łąki, lasy, piaskowe mielizny i małe wysepki. Dolina Wieprzu objęta jest programem Natura 2000. Stanowi ważne siedlisko unikatowych zwierząt i roślin. Szansa na spotkanie rzadkich gatunków podczas spływu jest naprawdę spora! Na przeważającym odcinku Wieprz płynie przez tereny mało zamieszkałe, z dala od zabudowań i miejscowości. W wielu miejscach przygotowane są jednak dobrze oznaczone przystanie do zacumowania. Kajakarze mogą odpocząć, urządzić piknik czy zwiedzić pobliską okolicę.

Największą popularnością cieszy się spływ kajakowy od Obroczy do Szczebrzeszyna, ale proponujemy także krótsze i mniej wymagające trasy. Szczegóły poniżej. 

trasy - mapa
ETAP TRASA (rzeka Wieprz*) CZAS
I Obrocz - Zwierzyniec (Zalew Rudka) 2 h
II Obrocz - Bagno 3 h
III Obrocz - Żurawnica 4 h
IV Obrocz - Brody (Kawęczyn) 5 h
V Obrocz - Szczebrzeszyn 6 h
* w naszej ofercie dostępne są również trasy po Tanwi i Porze

Spływy w okolicach Zwierzyńca to nasza domena, ale bez problemu możemy zorganizować także spływ kajakowy Tanwią lub rzeką Por. Wszystkich zainteresowanych tymi trasami prosimy kontakt. Bez problemu przygotujemy specjalną ofertę.

nasze kajakiNasze kajaki

Dbamy, aby czas spędzony na spływie kajakowym upłynął Państwu spokojnie i beztrosko. Dysponujemy wysokiej klasy kajakami, gwarantującymi bezpieczeństwo i wygodę. W zależności od potrzeb można wybrać kajak 1-osobowy, 2-osobowy lub 2-osobowy z dodatkowym trzecim siedziskiem. Poniżej charakterystyka posiadanych przez nas modeli.

kajak Vista

KAJAKI VISTA

Vista jest to kajak 2-osobowy z regulowanymi podnóżkami. Jego dużą zaletą jest stabilność dzięki której mogą Panstwo korzystać ze spływu bez obaw o bezpieczeństwo, kolejny atut to pakowność która umożliwia na zabranie ze sobą bagaży na czas relaksu.

kajak Brio

KAJAKI BRIO

Brio kajak dwuosobowy z dodatkowym trzecim siedziskiem. Jego stabilność pozwala na zabranie pociech na spływ bez jakichkolwiek obaw o bezpieczeństwo, dzięki temu kajak jest idealny na spływ rodzinny.

kajak Solo

KAJAKI SOLO

Solo, kajak jednoosobowy, niezwykle wygodny i stabilny dzięki idealnemu wyprofilowaniu. Niezwykle praktyczny gdyż nadaje się na spływy po różnorodnych rzekach zarówno jednodniowe jak i kilkudniowe.

Wspólne wiosłowanie wśród różnorodnej, czystej przyrody

poradnik kajakarzaPoradnik kajakarza

1. Jak się ubrać?
 • Odzież powinna umożliwiać swobodne ruch.
 • Należy wziąć pod uwagę ryzyko zamoczenia lub pobrudzenia odzieży.
 • Wskazane jest zabranie i zabezpieczenie w nieprzemakalnym worku dodatkowego kompletu odzienia w razie przypadkowej i nieplanowanej kąpieli.
 • W razie słonecznej aury można zabrać strój kąpielowy.
 • Należy ubrać wygodne obuwie, również mogą być sandały.
2. Co ze sobą zabrać?
 • Suchy prowiant i napój.
 • Okulary przeciwsłoneczne.
 • Okrycie na głowę.
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Preparat na komary i inne owady.
 • Kurtkę lub pelerynkę przeciwdeszczową.
 • Worek na śmieci.
 • Telefon komórkowy – po uprzednim zabezpieczeniu go przed wodą.
3. Jak płynąć?
 • Zabronione jest pływanie kajakiem pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 • Należy odpowiednio dobrać rozmiar kamizelki asekuracyjnej i mieć ją na sobie.
 • Nie należy pływać po zmroku.
 • Dzieci płyną w kajaku pod opieką dorosłych.
 • Należy wzajemnie sobie pomagać, szczególnie podczas pokonywania przeszkód, wsiadania i wysiadania z kajaka.
 • Zwracajmy uwagę na wędkarzy oraz osoby kąpiące się lub biwakujące.
 • Osoby pływające słabo lub niedoświadczone, powinny siedzieć w kajaku razem z osobą pływającą doskonale lub bardziej doświadczoną.
 • Osoba cięższa i sprawniejsza fizycznie powinna siedzieć z tyłu kajaka.
 • Przepływając pod przeszkodami (zwalone drzewa, mostki) nie należy przechylać się na boki. Najlepiej położyć się wówczas w kajaku lub pochylić do przodu.
 • Należy zachowywać bezpieczną odległość między kajakami, szczególnie podczas przepływania przez wąskie przesmyki pod przeszkodami.
 • Nie wstawaj w kajaku, ponieważ wiąże się to z ryzykiem wywrotki.
 • Zwracajmy uwagę na wędkarzy i osoby kąpiące się.
 • Dbajmy środowisko naturalne, śmieci powinny zostać zapakowane do worka i zabrane do kajaka.

Regulamin

 1. Każdy uczestnik spływu dostaje kamizelkę asekuracyjną i sam odpowiada za swoje bezpieczeństwo i zdrowie w kajaku na wodzie.
 2. Nie wolno na wodzie w kajaku spożywać napoi alkoholowych, lub wsiadać do kajaka pod wpływem alkoholu.
 3. Każdy uczestnik nieumiejący pływać powinien płynąć w kajaku z osobą umiejącą pływać! Dzieci poniżej 15 roku życia powinny płynąć z osobą dorosłą umiejącą pływać!
 4. Nie wolno zdejmować na wodzie w kajaku kamizelki asekuracyjnej (kamizelka powinna być założona i ściśle przylegać do ciała).
 5. Nie wolno wstawać, lub siadać na burtach kajaka, kołysać się na boki lub odpychać wiosłami inne kajaki. Grozi to wywrotką, zniszczeniem sprzętu, w najgorszym wypadku utonięciem!
 6. Zabrania się wypływania przed prowadzącego i pozostawania za zamykającym spływ, podczas płynięcia załogi powinny płynąć w odstępach 10-15m zachowując zawsze kontakt wzrokowy z innymi załogami.
 7. W razie przeszkody na rzece lub wywrotki kajaka z jakiegoś powodu następna załoga podaje komendę STOP NA WODZIE! Wtedy pozostałe załogi podpływają do brzegów rzeki i kotwiczą łapiąc się czegoś (gałęzie, trawa, drzewo). Tylko najsprawniejsza załoga powinna pomagać poszkodowanym, inni czekają do końca usunięcia problemu.
 8. W przypadku zatoru na rzece należy płynąć pod prąd, czyli wiosłować do tyłu lub zatrzymać się przy brzegu, pozwalając przepłynąć przez przeszkodę tym, którzy płyną przed nami.
 9. Podczas pokonywania przeszkód, zakrętów, kładek można pomagać sobie wiosłem lub rękoma odpychając się od drzew, gałęzi lub brzegów rzeki. Pod kładkami wybieramy najwyższą stronę przepływu, kładziemy się w kajaku i układamy wiosła wzdłuż kajaka.
 10. Bełki obłożone kamieniami pokonujemy samym środkiem w celu obniżenia ryzyka rozbicia kajaka. Śluzy, jazy i niebezpieczne miejsca- wysiadamy na brzeg i przenosimy lądem kajak na druga stronę przeszkody.
 11. W razie wywrotki należy jak najszybciej wydostać się z wody i czekać na pomoc innych uczestników spływu.
 12. Uczestnicy spływu nie są ubezpieczeni, ubezpieczają się we własnym zakresie.
 13. Na spływie obowiązuje zakaz kąpieli w niedozwolonym miejscu.
 14. Uczestnicy spływu są zobowiązani do przestrzegania przepisów prawa wodnego, ochrony przyrody
 15. Osoby niepełnoletnie biorą udział w spływie pod opieką osoby pełnoletniej, biorącej na siebie całkowitą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo.
 16. Uczestnicy spływu są zobowiązani do kulturalnego zachowania na wodzie i w miejscu postoju.

Galeria

Kontakt
Adres:
Agroturystyka RANCZO
Obrocz 88A
22-470 Zwierzyniec

Telefony:
tel.: 511 142 866
tel.: 606 350 277 (kajaki)
tel.: 510 395 830 (noclegi)