Jak wsiadać do kajaka?

Wybierasz się na spływ kajakowy po raz pierwszy i nie wiesz, jak sobie na nim poradzisz? Nie martw się – spływ kajakiem to bardzo fajna i bezpieczna rozrywka. Jeśli nie wiesz, jak wsiąść do kajaka, podpowiemy ci kilka sposobów, dzięki którym będzie to dziecinnie proste!

Pierwszy spływ kajakowy może wiązać się z wieloma wątpliwościami. Do jednym z nich z pewnością należy obawa o prawidłowe wejście do kajaka. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu nikt z nas nie chce wpaść do wody w pierwszych minutach spływu!

Czy muszę wejść do wody, aby wsiąść do kajaka?

Odpowiednie wejście do kajaka zależy przede wszystkim od sprzętu, jakim płyniesz. Jeśli wybierasz kajak dwu lub trzyosobowy, ryzyko zamoczenia podczas wejścia jest nieco mniejsze – możesz bowiem być osobą, która jest wodowana z plaży, a zatem nie będziesz mieć kontaktu z wodą.

W przypadku wyboru kajaka jednoosobowego, szanse na to, że będziesz musiał wejść do wody zanim odbijesz od brzegu są nieco większe.

Jak wsiadać do kajaka wieloosobowego?

W przypadku kajaków wieloosobowych jedna osoba może usiąść w kajaku jeszcze na brzegu, podczas gdy druga osoba wypycha go i następnie wsiada i wbija kajak na nurt za pomocą wiosła, którym odbija się od brzegu czy mielizny. Taka opcja wejścia do kajaka jest najbezpieczniejsza, ponieważ częściowo zwodowany kajak jest stabilny, a zatem nie ma ryzyka niespodziewanej wywrotki.

Jeśli obawiasz się, że wypchnięcie kajaka z jedną osobą na pokładzie będzie zbyt trudne, możecie we dwoje osadzić kajak na mieliźnie i wsiąść, a następnie odepchnąć się wiosłem od brzegu lub mielizny i skierować kajak na nurt.

Jak wsiadać do kajaka jednoosobowego?

Wejście do kajaka jednoosobowego jest znacznie prostsze, bowiem nie ma ryzyka nagłego wywrócenia przez drugą osobę, choć w tym przypadku również trzeba być ostrożnym. W przypadku kajaków jednoosobowych lekko wypycha się kajak na mieliznę, przytrzymuje i wsiada, a następnie odpycha wiosłem by skierować kajak na nurt.

Jeśli jesteś w grupie zorganizowanej, możesz wsiąść do kajaka nieco wcześniej i poprosić innego uczestnika spływu o wypchnięcie do wody.

Czy podczas spływu kajakowego będzie osoba, która mi pomoże?

Pierwszy wypad na kajaki nie obejdzie się bez wielu pytań. Warto zatem skorzystać z usług operatora, który ma w tym doświadczenie i chętnie pomoże ci stawiać pierwsze kroki w tym wyjątkowym sporcie wodnym. Spływy kajakowe Wieprzem to trasa przeznaczona dla osób, które cenią sobie spokojny nurt, piękne okoliczności przyrody i bliski kontakt z naturą.

Korzystając ze spływów kajakowych w tej okolicy będziesz mieć pewność, że wypożyczysz nie tylko bezpieczny i profesjonalny sprzęt, ale przede wszystkim uzyskasz fachową pomoc – pomożemy ci wejść do kajaka, a także udzielimy kilku wskazówek, dzięki którym każdy następny spływ będzie znacznie prostszy.

Wejście do kajaka wcale nie jest trudne – przekonasz się o tym sam podczas pierwszego spływu. Ryzyko zamoczenia stóp jest zdecydowanie wysokie, ale to niska cena za przyjemną podróż kajakiem po miejscach niedostępnych z lądu.

Wspaniały relaks, niesamowite przygody
i niezapomniane wrażenia
w sercu Roztocza


Dokonaj rezerwacji >

©2024 Leśny Azyl, Polityka Prywatności »

Projekt i wykonanie: Net Partners